Leče prekinuo Interovu seriju

Prvi poraz Intera posle sedam uzastopnih pobeda u prvenstvu Italije

• 0

Prekinuta je Interova serija od sedam uzastopnih pobeda u italijanskom fudbalskom prvenstvu. Leče je kao domaćin pobedio tim iz Milana s 1:0. Gol je postigao Đakomaci u 40. mintu na asistenciju Masima Oda, nekadašnjeg igrača Interovog najljućeg rivala Milana. Nenad Tomivić je odigrao ceo meč u odbrambenoj liniji domaćina.

Lacio je bio ubedljiv u Kjevu s 3:0, a nemački napadač Miroslav Klose je postigao drugi i treći gol u finišu utakmice. Roma nije uspela da prati gradskog rivala, koji joj je pobegao pet bodova. Vučica je remizirala kod kuće s Bolonjom (1:1).

Đenova je dovela u pitanje sigurnu pobedu protiv Napolija. Vodila je s 3:0, ali su Kavani i Lavezi učinili finiš neizvesnim. Ipak, ostalo je 3:2. Boško Janković je zamenjen u 73. minutu, a dobio je i žuti karton.

Nastasić je odigrao ceo meč za Fiorentinu (žuti u 89), a Adem Ljajić je ušao u igru umesto novajlije Amaurija tri minuta pre kraja.

Ivan Radovanović je bio od početka u timu Novare. Zamenjen je u 57. minutu.