NBA: Trijumf Niksa u poslednjoj sekundi, Pekmen i Lav očajni u porazu od Hjustona (VIDEO)

Rezervista Džej Ar Smit pogotkom uz zvuk sirene doneo pobedu Niksima (99:97) na gostovanju u Feniksu. Meč Indijana-Čikago odložen zbog snežne oluje

• 0

Iako su bili oslabljeni za Karmela Entonija i Rejmonda Feltona, Njujork Niksi brzo su se oporavili od božićnog poraza protiv Lejkersa i košem rezerviste Džej Ar Smita u poslednjoj sekundi stigli do pobede u Feniksu (99:97).

Smit je prvo pogotkom 10,6 sekundi pre kraja poravnao rezultat na 97:97, a onda, pošto su igrači Feniksa glupo izgubili loptu u napadu, uz zvuk sirene sa distance doneo radost svojoj ekipi. Smit je meč završio sa 27 poena, šest skokova, pet asistencija, četiri izgubljene i pet ukradenih lopti, a glavna podrška bio mu je veteran Džejson Kid, koji je podsetio na najbolje dane sa 23 poena (trojke 5-8), osam asistencija i šest skokova.

Na visini zadatka bio je i centar Njujorčana Tajson Čendler sa 14 poena, 12 uhvaćenih lopti i dve blokade.

I Feniks je imao problema sa povredama, Goran Dragić posle kontakta sa Smitom u završnici prvog poluvremena nezgodno je pao i meč je za njega bio završen. Do tog trenutka zabeležio je samo četiri poena.

Ozbiljan otpor gostima pružio je Džared Dadli postigavši 36 poena, rekord karijere, ujedno i najveći broj poena nekog igrača Feniksa u poslednje dve sezone, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.

S druge strane Lejkersi su posle pet uzastopnih pobeda doživeli poraz u Deveru (126:114) i ni 40 koševa Kobe Brajanta nije im pomoglo. Dvajt Hauard nastavlja sa promenljivim partijama i imao je skroman učinak od 12 poena i sedam skokova.

U ekipi Denvera blistao je adut sa klupe Kori Bruer, izjednačivši rekord karijere sa 27 poena, uz pogođene četiri trojke u poslednjoj četvrtini. Početnik Kenet Farid sa 21 košem i 15 skokova imao je ponajbolji učinak u startnoj petorci, a treba istaći i Taj Losona (17 poena, 14 asistencija) i Danila Galinarija (19 poena).

Nikola Peković odigrao je protiv Hjustona možda najslabiji meč u NBA karijeri, pogodivši samo jedan od sedam šuteva i utakmicu je završio sa dva poena i sedam skokova. Ni Kevin Lav nije bio mnogo bolji (sedam poena, šut 3-14, pet izgubljenih lopti, 12 skokova), pa nije čudo što je Hjuston slavio kao gost sa 87:84.

Džejms Harden briljirao je u poslednjoj četvrtini postigavši 17 poena od ukupno 30 sa koliko je završio meč. Da sve bude impresivnije, od završnih 17 poena gostiju, Hardenovih je 15! Pogotkom 11,7 sekundi pre kraja Harden je pogodio za konačnih 87:84, a Aleksej Šved promašio je trojku za produžetak.

Lebron Džejms i Majami nastavljaju sa pobedama. Šarlot, koji je zabeležio 16. uzastopni poraz, nije predstavljao ozbiljno iskušenje za šampione koji su pobedili sa 105:92.

Majami je konstantno vodio, ali domaćini su zapretili kada su prišli na 84:82, nešto više od sedam minuta pre kraja. Tada su Džejms trojkom, a onda Dvejn Vejd dvojkama, pa Šejn Batije opet trojkom, doveli stvari na svoje mesto.

Vejd je sa 29 poena bio prvi strelac Hita, imao je i devet uhvaćenih lopti i pet asistencija, Džejms je postigao 27 poena uz 12 skokova i osam asistencija.

U ekipi Šarlota Kemba Voker sa 27 poena i Ramon Sešns sa 19 bili su najsvetlije tačke.

Portland je bez problema slavio na domaćem terenu protiv Sakramenta sa 109:91. Blejzerse je predvodio Lamarkus Olridž sa 28 poena, Nikolas Batum postigao je 18, Džej Džej Hikson i Denijen Lilard po 17. Saša Pavlović za oko tri i po minuta na parketu nije se upisao u strelce.

Meč izmeđi Indijane i Čikaga odložen je zbog snežne oluje u Indijani, a još se ne zna kada će biti odigran.