SERIJA A: Lacio do 79. minuta gubio, pa preokrenuo do tri boda

Fudbaleri rimskog Lacija uspeli su da osvoje tri boda posle pobede nad Kaljarijem (2:1) i vodećima u Kalću priđu na pet bodova

• 0

Fudbaleri Lacija su na svom terenu u Rimu pobedili Kaljari 2:1 u utakmici 19. kola italijanske Serije A, i prišli na pet bodova vodećem Juventusu. "Nebesko-plavi" su do značajna tri boda došli posle velikog preokreta, jer su do 79. minuta gubili 1:0.

Gosti sa Sardinije poveli su u 63. minutu, a pogodak je postigao Marko Sau. Ipak, u 79. minutu izjednačio je Abdulaj Konko, a u 86. minutu Antonio Kandreva je iz penala doneo trijumf Laciju. Prethodno su u 84. minutu isključena čak dvojica fudbalera Kaljarija, Andrea Kosu i Mikele Agaci.

U drugom duelu, Katanija i Torino su na Sardiniji odigrali bez golova 0:0.