KAO MAČKA: Trči golman, trči iiii... Odbrana! Dve! (VIDEO)

Golman Perua Anhelo Kampos oduševio je sve svojom brzinom i snalažljivošću na Prvenstvu Južne Amerike za igrače do 20 godina, spasivši svoju ekipu poraza šest minuta pre kraja

• 0

Počelo je Prvenstvo Južne Amerike za igrače do 20 godina, i na utakmici između Urugvaja i Perua, koja se igrala u petak, viđen je majstorski potez, i to od jednog golamana.

Čuvar mreže Perua Anhelo Kampos neverovatno je reagovao u 84. minutu pri vođstvu protivničke ekipe 3:2. Prvo je upućena duga lopta još sa polovine reprezentacije Urugvaja, Kampos se zaleteo da izbije loptu, promašio je, što je ostavilo lak posao mladom napadaču Urugvaja, koji je poslao loptu ka golu, međutim...

Lopta je išla sporo, a Kampos neverovatno brzo i činilo se da neće stići, ali se bacio kao mačka i zaustavio loptu na liniji. Da mu posao bude još teži, posle toga se zakucao i zapetljao u mrežu. Međutim, mladi golman Perua bio je uporan, izbavio se iz mreže i još jednom odbranio šut iz velike blizine napadača protivničke ekipe.

Da Kampos bude još veći heroj, njegova ekipa je posle samo četiri minuta stigla do izjednačenja 3:3 i do prvog boda u grupi B na Prvenstvu Južne Amerike za igrače do 20 godina