Radnički i bez Ćapina bolji od Mega Vizure

• 0

Pojačavajući ritam rada uoči krupnih izazova u ABA ligi i predstojećem Kupu Radivoja Koraća, stručni štab Radničkog organizovao je prijateljsku utakmicu sa beogradskom Mega Vizurom. Standardni učesnik Superlige Srbije i ekipa koja će ponovo biti u Kragujevcu na nacionalnom Kupu poražena je rezultatom 94:85 (23:20, 28:20, 28:20, 15:25).

Bila je ovo prilika da pojedini isforsirani igrači predahnu, poput Ćapina, koji nije bio u sastavu ili Birčevića, koji je odigrao desetak minuta. Nije nastupao ni Vortington, čije se izlečenje zakomplikovalo, pa je i dalje van stroja trenera Nikolića. Šef struke Radničkog je tako iskombinovao više petorki, dajući većini igrača od 15-20 minuta u igri. U prvom planu bili su odbrambeni zadaci koje su domaći igrači pretežno i ispoštovali u prvih 30 minuta, pa su dobili prve tri četvrtine, nakon čega su se i gosti razgalili, te im je bilo dopušteno da osvoje završni period.

Strelci za Radnički u ovom meču bili su: Miljenović 10, Sinovec 6, Jović 2, Marković 5, Emening 7, Varda 20, Birčević 6, Borisov 10, Dimić 6, Krstović 7, Mijatović 5, Vajt 7, Vizer 3.

Sa druge strane, poene za Mega Vizuru postigli su : Reljić 2, Krstić 4, Dangubić 10, Majić 2, Avramović 6, Micić 19, Luković 12, Tijanić, Bojić 4, Mišković 2, Marjanović 24.

(Foto: kkradnicki.rs)