PREMIJER: Liverpul petardom preboleo najteži poraz! (VIDEO)

Samo sedam dana od neuspeha u derbiju Engleske, "crveni" razmontirali Norič. Siti slomio Fulam i koliko-toliko nastavio da sanja odbranu titule. Junajted u nedelju gostuje Totenhemu

• 0

Obično su mečevi za timove koji dođu posle poraza u najvećim mečevima posebno neugodni, ali je Liverpul, naprotiv, odlično reagovao posle poraza od Junajteda u Mančesteru prošle nedelje.

Na "Enfildu" je deklasiran Norič 5:0, u 23. kolu Premijer lige, i to bez poznate traume navijača, a to je kada će "crveni" uspeti da otvore protivnika. Bomba Hendersona, pa majstorija Suareza posle 45 minuta engleskom gigantu su najavili tri boda, kojim se nastavlja potera za evrokupove.

U nastavku su pogodili i Staridž (treća utakmica - treći gol), Stiven Džerard i gostujući fudbaler Džonson.

SILVA BOLJI OD FULAMA

Fulam je u 2. minutu primio gol na "Itihadu", i izgubio 2:0 od Mančester sitija, koji će naredni period igrati bez trojice igrača koji su na Afričkom kupu nacija (braća Ture, Rezak)! David Silva je načeo goste iz Londona, a on ih je i dokusurio u drugom poluvremenu.

Hari Rednap je ubrizgao život u igrače KPR od dolaska na klupu "policajaca", a dobra setva bodova za opstanak nije u potpunosti nastavljena u komšiluku, jer je Vest Hem sačuvao remi. Loik Remi je debitovao golom za goste, tek što je stigao iz redova Marseja. Izjednačio je iskusni Džo Kol, pa će KPR i narednu rundu dočekati kao "fenjeraš".

Svonsi je u prvih 45 minuta dao nadu Stouku da može nešto da uradi u Velsu, a onda je tim Mihaela Laudrupa "pokidao". Tri gola, tri strelca (ne i fenomenalni Miču), dovoljno za stabilizaciju ekipe u sredini tabele. Utešni gol za goste postigao je vremešni Majkl Oven, koji je postigao premijerligaški gol posle dve godine.

Čisto radi podsećanja, Oven je prvi gol u engleskoj eliti postigao 1997. godine u dresu Liverpula.