ABA LIGA: Briljantni Ćapin za pobedu Radničkog u Solnoku

Kragujevčani slavili na gostovanju u Mađarskoj 78:66, čime su napravili bitan brejk za opstanak u trci za plasman na završni turnir* Dominirao plejmejker Šumadinaca sa 22 poena i 10 asistencija

• 0

Fenomenalni plejmejker Aleksandar Ćapin predvodio je sa 22 poena i 10 asistencija Radnički iz Kragujevca do pobede nad Solnokom na gostovanju 78:66 (18:15, 20:27, 13:24, 15:12) u 18. kolu takmičenja. Šumadinci su ovim brejkom napravili odličan korak ka plasmanu na fajnal-for regionalne lige.

Osim Ćapina, odličnu rolu prikazao je i Ratko Varda sa 18 poena i šest skokova, kao i Teriko Vajt sa 15 koševa i čak devet skokova. Radnički se mučio samo prvu četvrtinu, u kojoj su domaćini imali blagu prednost 18:15, a onda su za dve četvrtine slomili otpor Mađara.

Predvođeni odličnim Ćapinom i gorostasnim Vardom pod košem, Kragujevčani su nametnuli svoj ritam igre i malo po malo lomili protivnika, da bi u trećoj četvrtini napravili ključnu prednost serijom 8-0, kojom su otišli na ubedljivu prednost 57:40, koliko je bilo u 27. minutu.

Od tada se igralo koš za koš, a srpski klub održavao je razliku i nije dozvolio protivniku da mu se približi i ugrozi prednost.

Krka - Široki 19.00

TABELA: Igokea 14-3, Crvena zvezda 12-5, Partizan 11-6, Radnički 10-8, Budućnost 10-7,  Olimpija 9-8, Cedevita 9-8, MZT 9-8, Krka 7-10, Split 7-10, Zadar 7-11,  Cibona 6-12, Široki 6-11, Solnok 4-14.