PRIMERA: Sosijedad "okrenuo" Barselonu! Mesiju još jedan rekord (VIDEO)

Ekipa iz San Sebastijana od 0:2 stigla do neverovatne pobede (3:2), i nanela Barseloni prvi poraz ove sezone u Primeri. Argentinac postigao 15. gol u poslednjih deset utakmica u Primeri

• 0

Do meča sa Barselonom, Real Sosijedad je na svojoj "Anoeti" izgubio samo od Atletika iz Madrida i od Espanjola. Tako je ostalo i posle meča sa "vanzemaljcima" sa stadiona "Kamp nou".

Domaći su gubili 2:0, ali su na kraju ipak uspeli da preokrenu rezultat i pobede (3:2).

Gosti iz Katalonije poveli su već posle sedam minuta golom najboljeg strelca Lea Mesija, koji je tim golom srušio još jedan rekord , i to velikog Luisa Nazarija de Lime Ronalda.

Ronaldo je u sezoni 1996/97. na deset uzastopnih utakmica postigao 12 golova. Mesi je golom protiv Sosijedada stigao do 15. gola u poslednjih 10 utakmica. Taj rekord bi mogao da bude mnogo veći i duži da je bio strelac i protiv Selte 3. novembra, kada su Katalonci pobedili 3:1, ali Argentinac nije tresao mrežu.

Posle Mesija, u listu strelaca upisao se i Pedro Rodrigez, koji je u 25. minutu duplirao prednost. Đerar Pike je posle osam minuta dobio žuti karton, a osam minuta posle njega Kastro je uspeo da smanji prednost gostiju pred odlazak na odmor.

Naglasili smo da je Pike dobio žuti karton, jer je u 56. minutu dobio i drugi, što je dalo nadu domaćim da mogu do izjednačenja, što su i učinili u 63. minutu preko Havijera Maskerana, koji je postigao autogol.

Neverovatno slavlje na "San Sebastijanu" doneo je Agireče golom u 90. minutu, kojim je naneo Barseloni prvi poraz ove sezone u Primeri, i prekinuo u pobedničkom nizu, koji traje od 7. oktobra prošle godine.

Barseloni se poslednji put dogodilo da izgubi posle dva gola prednosti 1. marta 2009. godine, kada je izgubila od Atletiko Madrida 3:2.

Fudbaleri Malage odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv ekipe Selte u poslednjoj  utakmici 20. kola španske Primere. Domaćinu je to bio treći prvenstveni meč bez pobede, dok bi Selti ovaj bod mogao mnogo da znači u borbi za opstanak.

Malaga je povela pogotkom odbrambenog igrača Martina Demikelisa u 37. minutu, a konačan rezultat postavio je Avgusto Fernandez u 76. minutu.