BUNDES LIGA: Dortmund bacio petardu na "Vezer"! (VIDEO)

Ekipa iz Dortmunda bila je vrlo inspirisana na gostovanju protiv Verdera iz Bremena, pa je pet različitih strelaca postiglo po gol (5:0)

• 1

Poslednji subotnji meč ujedno je bio i derbi 18. kola Bundeslige, ali samo na papiru, pošto je na terenu igrala samo jedna ekipa.

Aktuelni šampion Borusija Dortmund stigala je u Bremen, i na "Vezeru" razbila Verder (5:0).

Domaći su imali više loptu u nogama, ali nisu uspeli to da realizuju, već su dozvolili "milionerima" da ih rešetaju sa svih strana i pozicija. Zamiljivo je to što je Borusija postigla pet golova, ali nijedan igrač nije postigao dva gola, već su se čak pet igrača upisali u listu strelaca.

"Zeleno-narandžaste" je načeo mladi Marko Rojs u 9. minutu, a Mario Gece je duplirao prednost posle samo 10 minuta. Na poluvreme se otišlo sa "prihvatljivim" rezultatom za Verder, koji su mogli da gaje nadu da mogu možda do izjednačenja, ali je onda krenula kanonada u drugom poluvremenu.

Prvo je Santana već u trećem minutu drugog dela povisio na 3:0, dok su dva Poljaka Levandovski i Blaščikovski dokusurili momke iz Bremena golovima u 81. i 84. minutu.

"Milioneri" ostaju na trećoj poziciji sa tri boda manje od Leverkuzena, a 12 manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.