KUP AFRIKE: Mali bolji od Nigera, vrhunska proslava remija Gane i Konga! (VIDEO)

Vodili su Ganjani 2:0, ali je Kongo uspeo da izjednači, što je propraćeno sjajnom proslavom golmana Konga Mutebe Kidijabe

• 0

Fudbaleri Gane su u okviru grupe B afričkog Kupa nacija odigrali nerešeno sa Kongom 2:2, dok je Mali sa 1:0 pobedio Niger. Jedini pogodakdao je Sejdu Kejta, do prošle sezone igrač Barselone, u 84. minutu, pa je Mali tako upisao prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju šampionata "crno kontinenta".

Poveli su Ganjani u 40. minutu golom Emanuela Agjemanga Badua, kome je asistirao Kvadvo Asamoa, što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Na otvaranju drugog dela, Asamoa je duplirao vođstvo, i delovalo je da Ganjani grabe ka pobedi, ali je u 53. minutu Mabi Mputu umanjio vođstvo. Posle faula u 69. minutu, Mbokani je bio siguran s bele tačke i tako postavio konačan rezultat.

Posebno je bilo interesantno kako je gol svoje ekipe proslavio golman Konga Mutebe Kidijabe...