BUNDESLIGA: Bajern već uzeo titulu, Hamburg bolji od Verdera (VIDEO)

Verder nastavio seriju bez pobede koja se sada zaustavila na brojci četiri posle poraza u Hamburgu od istoimene ekipe (3:2)* Bajern slavio osmi put na devetom gostovanju ove sezone, pao Štutgart (2:0)

• 1

U prvom nedeljnom meču snage su odmerile ekipe koje zajedno imaju sedam titula Bundeslige, Hamburg i Verder.

Verder ima jednu titulu više, ali je na "Imteh areni" postigao gol manje (3:2) od domaće ekipe i ostao čak na 12. poziciji nemačkog prvenstva.

Gosti iz Bremena poveli su već u devetom minutu golom Likimie, ali su domaći iz viceprestonice seksa i droge u Evropi, do kraja prvog poluvremena uspeli da izjednače rezultat preko Soha u 23. minutu.

Odmah na početku drugog poluvremena Aogo i Rudnevs su za samo šest minuta u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist. Sokratis je posle samo dva minuta smanjio na 3:2, i onda je Verder bacio sve karte u napad i u igru je ušao Marko Arnautović.

Upravo je on dobio jedan od dva crvena kartona koje su dobili gosti do kraja meča. Drugi crveni, odnosno crveni iz dva žuta, dobio je veteran Klemens Fric.

U poslednjem meču 19. kola Štutgart nije mogao da zadrži zahuktalog lidera Bajern iz Minhena, koji je slavio na "Mercedes Benz Arseni" 2:0.

Prvi gol za Bavarce u 50. minutu postigao je najbolji strelac Bajerna i ujedno Bundeslige Mario Mandžukić, kojem je to 13. gol ove sezone. "Švabe" je dokusurio Toms Miler u 72. minutu.

Bajern je ovom pobedom pobegao prvom pratiocu Leverkuzenu na 11 bodova, a ostao na 12 bodova ispred aktuelnog šampiona Borusije iz Dortmunda.

Bajernu je ovo bila i deveta utakmica u gostima, i osam puta je slavio dok je jedini remi i postignuti gol uspeo da zabeleži Nirnberg.