SERIJA A: Napoli uz rame Juventusu, Kanavaro stigao Maradonu

Napolitanci pobedili Kataniju 2:0 i izjednačili se na tabeli sa "starom damom", koja u nedelju gostuje Kijevu* Torino na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 sa Sampdorijom

• 0

Fudbaleri Napolija pobedili su  kod kuće ekipu Katanije 2:0 u utakmici 23. kola italijanske Serije A i tako se, makar do nedelje po podne, izjednačili na tabeli sa vodećim Juventusom

Ovo je jedna od retkih utakmica Napolija na kojoj urugvajski internacionalac Edinson Kavani nije dao gol.

Ipak, odgovornost su preuzeli njegovi saigrači. Prvo je Marek Hamšik u 31. minutu "načeo" goste sa Sicilije, a konačan rezultat postavio je Paulo Kanavaro u 44. minutu.

Paolo Kanavaro je golom proslavio jubilej. Iskusni defanzivac nastupio je u subotu uveče 259. put u dresu Napolija i time izjednačio rekord Maradone po broju nastupa za popularni klub.

Napolijev glavni konkurent u šampionskoj trci, ekipa Juventusa, u nedelju  gostuje Kjevu u Veroni.