SERIJA A: Kuzmanovićev debi u porazu, Lacio pao u Đenovi (VIDEO)

Fudbaleri Intera izgubili su od Sijene rezultatom 3:1, a srpski igrač sredine terena asistirao je pri jedinom golu za "nero-azure". Đenovljani su u poslednjim sekundama poslali "svetloplave" kući bez bodova (3:2), dok je Fiorentina lako savladala Parmu 2:0

• 0

Inter nastavlja sa razočaranjima! Posle dva remija (protiv Rome i Torina), "nero-azuri" su ubedljivo poraženi od ekipe Sijene rezultatom 3:1 u utakmici 23. kola Serije A. Novi član milanske ekipe Zdravko Kuzmanović imao je uspešan debi, pošto je asistirao pri jednom golu za Inter.

Ekipa koja se bori za opstanak povela je golom Emegare posle vrlo brze akcije, na koju su defanzivci Intera loše odreagovali. Ni minut nije prošao, a na drugoj strani se već zatrsela mreža domaćina pogotkom Kasana, kome je dobru loptu poslao Kuzmanović.

Novi šok po ekipu Andree Stramaćonija stiže već tri minuta kasnije, kada je Sestu lepim golom s vrha kaznenog prostora ponovo doveo Sijenu u vođstvo, a konačan rezultat postavljen je na početku drugog poluvremena. Kivu je zbog obaranja u šesnaestercu zaradio direktan crveni karton i omogućio domaćinima da lakše zabeleže pobedu. S bele tačke je bio siguran Rosina.

Odlična utakmica odigrana je u Đenovi, gde je istoimena ekipa u poslednjim sekundama izvojevala pobedu nad Lacijom - 3:2. Za Đenovljane ponovo nije igrao Boško Janković.

Domaći su preko Borijela i Bertolaćija do 22. minuta imali 2:0, ali se Lacio potrudio da u drugom poluvremenu "zakuva" stvar. Floćari je u 58. minutu umanjio prednost, a u 82. je Mauri iz penala doneo "svetloplavima" nadu da su izvukli bod. To je srušeno u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je Riđoni svojim golom poslao Rimljane praznih šaka kući.

Čak tri penala bilo je dosuđeno na utakmici između Peskare i Bolonje, koja je završena rezultatom 3:2, i to svi u prvom poluvremenu. Dva su za Peskaru iskoristili Vajs i Dagostino u 30. i 45. minutu, a Dijamanti u 34. za Bolonju. U nastavku su iz igre pogađali Đilardino i Kone. Uroš Ćosić je odigrao svih 90 minuta za Peskaru.

Golovima Tonija i Jovetića Fiorentina je slavila nad Parmom 2:0, a Adem Ljajić i Nenad Tomović nisu ulazili u igru. U pobedi Atalante nad Palermom 2:1, Ivan Radovanović je do 64. minuta bio u igri.