Marsej – Lion u finalu na stadionu „Francuska” (VIDEO)

Dva francuska velikana u finalu Kupa ligaša 14. aprila

• 0

Marsej će i treću godinu uzastopno igrati u finalu Kupa ligaša, fudbalskog takmičenja pokrenutog u Francuskoj 1995. Prethodna dva puta savladao je Bordo (3:1) i Monpelje (1:0), a 14. aprila na nacionalnom stadionu „Francuska” igra protiv Liona, koji se prvi put domogao meča za trofej.

Marsej je u polufinalu na svom „Velodromu” savladao Nicu u derbiju Azurne obale s 2:1. Domaćin je poveo golom Remija u 17. minutu, ali se na poluvreme otišlo s nerešenim rezultatom. Poravnao je Munije u 44.

Pobedu Marseju doneo je Brandao u 57. Brazilski napadač , koji je u Marsej stigao 2009. iz Šahtjora, bio je prošle godine pozajmljen Kruzeiru, ali ga je trener Didije Dešan vratio zbog manjka igrača u navali.

Oba tima su završila utakmicu s igračem manje. U Marseju je isključen Valbuena u 64. minutu, a u Nici Đađeđe u 83.

Lion je u utorak srećno kao gost savladao Lorjen s 4:2 na produžetke, koje je obezbedio golom u poslednjem minutu.