NBA: Boston razvalio Lejkerse, Garnet stigao do 25.000 poena! (VIDEO)

Seltiksi dominirali tokom celog meča i trijumfovali sa 116:95 nad velikim rivalom iz Los Anđelesa, Kevin Garnet 16. igrač koji je dosegao 25.000 poena

• 0

Najveći derbi NBA, duel Boston seltiksa i Los Anđeles lejkersa pripao je ekipi iz Masačusetsa, i to vrlo ubedljivo, sa 116:95. Otkako su ostali bez startnog plejmejkera Radžona Rondoa, Seltiksi su ostvarili neočekivanih šest pobeda u nizu, a ova je možda i najslađa. Kevin Garnet trijumf nad velikim rivalom ukrasio je lepim jubilejom, postavši 16. košarkaš koji je postigao 25.000 poena u regularnoj sezoni.

Gosti su tokom celog meča samo dvaput poveli, sa 9:8 i 11:10, poslednji put bili su u egalu na 14:14, da bi sve ostalo proteklo u manjoj ili većoj dominaciji Bostona. Osetna razlika počela je da se pravi tokom druge četvrtine, a na poluvremenu domaći tim imao je vođstvo sa rezultatom 58:44.

U nastavku igra Lejkersa potpuno se raspala, Boston je imao i plus 32 (103:71), da bi tim iz Los Anđelesa u završnim minutima koliko-toliko ublažio poraz.

Uprkos Garnetovom jubileju, Pol Pirs obeležio je meč sa 24 poena, sedam skokova i šest asistencija, Garnet je dodao 15 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte, a odlične partije pružili su i rezervisti Bostona Džef Grin (19 poena) i veteran Džejson Teri (15).

Kod oslabljenih Lejkersa, koji će neko vreme nastupati bez Paua Gasola, Kobi Brajant bio je jedini efikasan igrač (27 poena, sedam skokova), ali neobično je što nije imao nijednu asistenciju. Ceo tim zabeležio je svega 16, što baš nije recept za pobedu nad jakim rivalima.

I u drugom meču odigranom između četvrtka i petka domaćin je bio neumoljiv: Denver je naneo ubedljiv poraz Čikagu sa 128:96, postavši tim koji je postigao najveći broj poena protiv Bulsa otkako im je trener Tom Tibodo, koji važi za specijalistu za odbranu.

Tokom prvog poluvremena koje je obilovalo koševima Čikago je držao prikjučak, na pauzu se otišlo sa prednošću Denvera sa 63:58, a onda je u trećoj četvrtini meč prelomljen. Denver je napravio seriju 28:6, četvrtinu dobio sa 37:16 i nije bilo dileme ko će se radovati na kraju.

Najbolji pojedinci Denvera bili su debitant Kenet Farid (21 poen, šut iz igre 9-10, 12 skokova) i rezervista Vilson Čendler (24 poena, šut za dva 3-4, trojke 5-5, bacanja 3-3), kao i Tal Loson, 16 poena i 12 asistencija, mada u ekipi nije ni bilo slabe tačke, a u strelce upisalo se svih 13 igrača.

U redovima Čikaga adut sa klupe Dekvan Kuk sa 19 poena i Karlos Buzer sa 18 bili su nešto bolji od ostalih, dok su totalno podbacili Joakim Noa i Ričard Hamilton koji su završili utakmicu sa po dva poena. Vladimir Radmanović proveo je skoro 13 minuta u igri i postigao je pet poena.