PRIMERA: Ronaldov het-trik u pripremi za Mančester (VIDEO)

Ronaldo se trostruko iskupio za autogol iz prošlog kola, pošto je postigao tri gola u pobedi nad Seviljom (4:1). Nelson Valdez u 92. minutu pogodio za pobedu Valensije, dok je Žeromel u 91. minutu na svom stadionu spasio Majorku poraza od Osasune (1:1)

• 0

Real Madrid je najzad proradio na pravi način. Posle nekoliko kikseva i remija, na svom stadionu su lagano deklasirali Sevilju (4:1) uz het-trik maestralnog Kristijana Ronalda.

Real je poveo već u 14. minutu golom Benezeme posle sjajnog prodora Kristijana po levoj strani, a onda je uz malo sreće lopta došla do Benezeme, koji je stajao na gol-liniji i samo ćušnuo loptu u gol. Ronaldo je do kraja poluvremena smestio još jedan spektakularan gol sa 20-ak metara, kada je topovskom levicom "grunuo" loptu u suprotan ugao, dok je Sevilju dokusurio u drugom delu sa još dva komada. Manu je uspeo, tri minuta pre kraja, da postigne utešni gol za ekipu iz Sevilje.

Valensija je stigla na peto mesto uz pomoć Nelsona Valdeza, koji je na asistenciju Žoaoa Pereire postigao pobedonosni gol u 92. minutu (1:0). "Slepi miševi" su se ovom "kasnom" pobedom vratili u trku za Evropu, dok je tim iz Viga pao u opasnu zonu i propustio šansu da iskoristi kiks Majorke, koja je prethodno, u prvom meču dana, igrala nerešeno sa Osasunom (1:1).

Štaviše, ekipa sa Baleara je pre, može se reći, izvukla bod, pošto je u 91. minutu, zahvaljujući golu Pedra Žeromela, postigla izjednačujući gol protiv ekipe iz Pamplone.

U poslednjem meču dana, uz Real koji je deklasirao Sevilju, Deportivo je u La Korunji ubedjlivo izgubio od Granade (3:0). Granada je ovom pobedom pobegla od opasne zone i odvojila se od Selete na čak šest bodova, dok je Deportivo ostao zakucan za poslednje mesto.