PREMIJER: Gigs i Van Persi za overu titule! (VIDEO)

Ekipa Mančester junajteda iskoristila je subotnji novi kiks Mančester sitija i pobedom nad Evertonom 2:0 odmakla se gradskom rivalu na velikih 12 bodova prednosti na tabeli Premijer lige

• 0

Navijači Mančester junajteda verovatno već razmišljaju o tome kako će da proslave titulu, koja se njihovoj ekipi sada već ozbiljno smeši.

Ekipa ser Aleksa Fergusona iskoristila je subotnji novi kiks Mančester sitija i pobedom nad Evertonom 2:0 odmakla se gradskom rivalu na velikih 12 bodova prednosti na tabeli Premijer lige.

Golovima Gigsa i Robina van Persija, Junajted je na pola puta da vrati titulu u crveni deo Mančestera. Utakmicu je budno pratio trener madridskog Reala Žoze Murinjo, čija se ekipa 13. februara sastaje sa "đavolima" u Ligi šampiona.

Pogotkom u 14. minutu, a na asistenciju Vejna Runija, legenda kluba Rajan Gigs postigao je gol, kojim se upisao zvanično kao strelac u sve 23 sezone, od kada je debitovao u Premijer ligi. I to baš protiv Evertona, kada je Junajted slavio identičnim rezultatom 2. marta 1991. godine. Od tada je Gigs postigao 108 golova.

Everton nije bio podređen na "Old Trafordu", imao je inicijativu i više šuteva ka golu, ali je svojim 19. golom ove sezone Robin van Persi u smiraj poluvremena  pogodio za rezultat 2:0, koji nije mogao da bude ugrožen u drugom delu igre.