FA KUP: Vidić i Mančester teško do četvrtfinala! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinala FA Kupa, teže nego što se očekivalo posle pobede nad Redingom na "Old Trafordu" (2:1)

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa, pošto su na svom terenu savladali Reding (2:1).

U nešto izmenjenom sastavu, i bez mnogo žara, ali sa Nemanjom Vidićem u ulozi kapitena, izabranici Aleksa Fergusona dugo su se mučili sa čvrstim gostima. Luis Nani, koji nije ni bio u startnoj postavio već je zamenio teže povređenog Fila Džonsa, podsetio je navijače da još uvek nosi dres Mančestera pogotkom u 69. minutu.

Samo tri minuta kasnije, Ernandez je potvrdio vođstvo domaćih, ali se gosti nisu predavali.

Mekanuf je desetak minuta pre kraja meča smanjio zaostatak, a gosti su do kraja pokušavali na sve načine da dođu do još jednog pogotka, ali im to nije pošlo za rukom.

U četvrtfinalu FA kupa Mančester će igrati protiv Midlzbroa ili Čelsija.

Nemanja Vidić propustio je meč osmine finala Lige šampiona protiv Reala, ali je zato izveo ekipu na duel protiv Redinga i meč odigrao na najvišem mogućem nivou.

Mada... Zbog svoje požrtvovanosti, Vidić je morao da završi utakmicu krvav, pocepane arkade.