ABA LIGA: Loša Zvezda dobila očajnu Krku

U najlošijoj utakmici sezone "crveno-beli" pobedili su slovenački tim 57:52 i ostali u trci za prvo mesto na tabeli i plasman u Evroligu

• 0

Kapiten Crvene zvezde Telekom Igor Rakočević ubacio je samo 14 poena na utakmici, od čega 10 sa linije slobodnih bacanja i samo četiri iz igre, a Zvezde je jedva pobedila Krku u Novom Mestu 57:52 u 22. kolu ABA lige.

Zvezda je do pobede stigla u trećoj četvrtini, kada je napravila seriju 17-0, kojom je stigla do 11 razlike i povela, a tu prednost nije ispuštala do kraja.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je, osim Rakočevića, Raško Katić sa 12 poena, i to su jedina dva igrača sa dvocifrenim učinkom.

Bila je ovo jedna od najružnijih i najneefikasnijih utakmica u ABA ligi ove sezone, gde nijedan tim nije pokazao ništa od svog repertoara, naročito Zvezda, koja slovi za najefikasniji tim lige.  Beograđani su promašili neverovatan broj slobodnih bacanja, čak 13 (28:15), dok su trojke šutirali 24-4. Sa takvim procentima ne može se tako lako dobiti utakmica.

Da li su dezinformacije oko plasmana u Evroligu, koje su se pročule prethodnog dana, dekoncentrisale izabranike Vlade Vukoičića, ne zna se, tek oni su prvo poluvreme bili potpuno izgubljeni na terenu.

Nisu imali ideju, nisu imali organizaciju, a za 20 minuta ubacili su tek 21 poen, dok su trojke šutirali katastrofalnih 14-1. Ipak, nije moglo da ide gore od ovoga.

Posle katastrofalnog prvog poluvremena, košarkaši Zvezde su u svlačionici shvatili da sa takvom igrom ne može da se obezbedi Evroliga. Shvatili su zašto su došli u Novo Mesto, zbog pobede koja ima daje nadu da mogu da stignu Igokeu.

Zato je treća četvrtina bila presudna. Serijom 17:0 "crveno-beli" su preokrenuli rezultat i stekli prednost 40:38. Beograđani su ovaj period igre dobili 19:6. Prednjačili su Boris Savović, Marko Simonović i Igor Rakočević.

Mučenje se nastavilo i u poslednjoj četvrtini, kada se nije znalo koji je tim bio gori u napadu. I Krka i Zvezda igrali su bez ideje, pa se sve svodilo na igru "jedan na jedan" i ko je kadar da ubaci koš.

Ekipe su bile u egalu, a u poslednjih pet minuta meča ušlo se sa rezultatom 46:45 za Zvezdu. Usledila je dramatična završnica. Zvezda je uspela da pogodi dva puta koš i povede 51:47, ali Krka nije iskoristila nekoliko napada. Usledila je klasična penal-završnica, u kojoj je Zvezda bila koncentrisanija, pa je zasluženo trijumfovala.