ABA LIGA: Kragujevčani pokorili Široki!

U poslednjem meču 22. kola ABA lige, predvođeni Vajtom i Ćapinom, košarkaši Radničkog naneli ubedljiv poraz Širokom na njegovom terenu - 100:85

• 1

Košarkaši kragujevačkog Radničkog zabeležili su ubedljivu pobedu u poslednjem meču 22. kola ABA lige na gostovanju Širokom, 100:85 (24:21, 21:24, 32:22, 23:18) i trenutno zauzimaju poziciju koja vodi na fajnal-for, iza Igokee i Crvene zvezde, a sa istim učinkom (14/8) kao Budućnost.

Do vrednog trijumfa Radnički je došao sjajnom igrom u završnici treće i većem delu poslednje četvrtine, a na prelazu dva perioda napravili su seriju 19:0, dok je do tada bilo dosta oscilacija. Igrač utakmice bio je Amerikanac Teriko Vajt sa 29 poena i 10 skokova, dok je Aleksandar Ćapin uz 17 poena imao i pet asistencija.

U ekipi Širokog Barac je sa 25 poena bio najefikasniji, Peršić je postigao 20.

Kragujevčani su bolje počeli meč (šut je bio sjajan, deset ubačaja iz prvih 14 pokušaja) i stekli lepih 22:13, da bi posle upropaštena tri napada zaredom u poslednjem minutu, prednost na kraju prve četvrtine iznosila samo tri poena 24:21.

Kragujevčani su i drugoj četvrtini vodili većim delom, posle preokreta domaćih trojkom Blinovca za 35:34, usledila je serija Radničkog 8:1 kojom su poveli 42:36. Međutim, sama završnica četvrtine ponovo je bila period krize gostiju i na odmor se otišlo sa 45:45. Dalibor Peršić sa 16 poena bio je do tada nerešiva enigma za košarkaše Radničkog.

U trećoj četvrtini ponovo je viđena izjednačena borba uz rezultatsku "klackalicu", da bi ovog puta Radnički zablistao u finišu perioda i preko Ćapina, Emaninga  i Vajta stigao do plus 10 uz spektakularnu trojku Vajta sa svoje polovone terena za 77:67.

Osokoljeni, a i kvalitetniji, Kragujevčani su nastavili sa dominacijom i u završnoj deonici prednost dizali na 20 poena (100:80) da bi Široki ipak malo ublažio poraz.