EVROLIGA: Rašić sjajan u pobedi Sijene, Bjelica izgubio (VIDEO)

Srpski plejmejker predvodio Montepaski do ubedljive pobede nad Fenerbahčeom. Bamberg namučio Real u Madridu, ali po ko zna koji put izgubio posle trojke Drejpera uz zvuk sirene. Bešiktaš poražen i deveti put. Nemanja Bjelica i Kaha Laboral izgubili u tvrdoj utakmici protiv Makabija

• 0

Olimpijakos je naneo i deveti poraz Bešiktašu u Top 16 fazi Evrolige, pošto je u Istanbulu trijumfovao sa 79:60.

Meč je rešen već posle petnaestak minuta igre, kada su Grci došli do prve dvocifrene prednosti koju su održavali sve do kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džoš Pauel sa 16 poena, dok ga je pratio Kostas Papanikolau sa 11, a u poraženoj Gašpar Vidmar i Patrik Kristofer postigli su po 11 poena.

Aleksandar Rašić odigrao je protiv Fenerbahčea najbolju partiju ove sezone.

Bio je najefikasniji igrač Sijene u pobedi nad Fenerbahčeom, ubacivši 16 poena, bez promašaja van linije 6,75 (4/4). U poraženom timu najbolji je bio Bojan Bogdanović (22), a Uroš Tripković nije ulazio u igru.

Barselona je potvrdila prvo mesto na tabeli Grupe F pobedom nad Himkijem 71:69.

Krajnji rezultat ne pokazuje pravo stanje na terenu, pošto su Katalonci držali solidnu prednost tokom cele utakmice, a tek na kraju su dozvolili Rusima da se približe. Navaro je predvodio Barsu sa 19 poena, Tomić je dodao 16, kod gostiju Dejvis 18, a Fridzon i Planinić po 12 poena.

Makabi se izjednačio sa Kahom pobedom u direktnom duelu koji je prelomljen u poslednjem minutu 66:62.

Logan je pogodio trojku za vođstvo gostiju, a zatim je dodao još dva pogotka sa linije slobodnih bacanja, što je bilo dovoljno za pobedu. Lampe je predvodio Kahu sa 19 poena, San Emeterio je dodao 11, a Nemanja Bjelica je za 25 minuta imao pet poena i četiri skoka. Kod Makabija su najefikasniji bili Smit sa 20 i Logan sa 16 poena.

Panatinaikos - Efes 21.00h

TABELA: Real M. 8-1, Efes 7-1, CSKA 5-3, Panatinaios 5-3, Unikaha 4-4, Žalgiris 3-5, Alba 1-7, bamberg 0-9.

GRUPA F

Bešitaš - Olimpijakos 60:79 (30:38)

Kaha Laboral - Makabi 62:66 (31:28)

Montepaski - Fenerbahče 87:69 (49:35)

Barselona - Himki 71:69 (44:34)

TABELA: Barselona 8-1, Sijena 7-2, Olimpijakos 6-3, Himki 5-4, Makabi 4-5, Kaha Laboral 4-5, Fenerbahče 2-7, Bešiktaš 0-9.