Bajernu samo bod u luci, gubi korak... (VIDEO)

HSV vodio, ali Bavarci zahvaljujući rezervisti Oliću uspeli da se spase poraza

• 0

Bajern gubi trku sa Borusijom iz Dortmunda. Posle remija 1:1 na gostovanju u najvećoj nemačkoj luci Hamburgu protiv HSV, sada su dva boda iza šampiona Borusije Dortmund. Propustili su priliku da pobegnu Menhengladbahu i Šalkeu.

Bodovni kapital koji su zaradaili sjajnim finišom  u prvom cdelu sezone, Bavarci polako krčme u prolećnoj deonici. Samo četiri boda u tri odigrana kola je svakako bilans koji neće zadovoljiti Bekenbauera, Henesa i Rumenigea. Ni povratak Švajnštajgera i Riberija u tim, nije vratio minhenski klub na pobednički kolosek.

Mladi Italijan Jakopo Sala je doveo HSV u vođstvo u 20. minutu, a isti igrač je imao priliku da duplira vođstvo na početku drugog poluvremena. Bajerna je poraza spasio Ivica Olić. Nekadašnji igrač HSV nije imao milosti prema bivšem klubu i po ulasku sa klupe je poravnao rezultat. Ceo meč za domaći tim je odigrao Slobodan Rajković, dok je Gojko Kačar utakmicu odgledao sa klupe za rezerve.