Ramos i sudija provukli Real kroz predgrađe (VIDEO)

Pepe skrivio penal u 71. minutu, ali ga arbitar "nije vidio". Vatren remi Atletika i Espanjola

• 0

Real je trijumfalno prošao kroz predgrađe Madrida i minimalnom pobedom nad Hetafeom zadržao prednost nad Barselonom. Gol odluke za "kraljevski klub" je postigao defanzivac Serhio Ramos, ali će se i posle ovog meča pričati o suđenju...

Znalo se da lidera ne očekuje lak posao protiv gradskog rivala, koji je ove sezone otkinuo bodove i Barseloni. Zbog toga je rani gol Ramosa bio izuzetno važan za Murinjove pulene. U 18. minutu Ozil je izveo korner, a Ramos posle nebeskog skoka poslao loptu pod prečku Hetafeovog gola. Taj pogodak je doneo mirnoću i samopouzdanje "Merengesima" koji su do kraja meča napadali, imali inicijativu, ali nisu uspeli da dupliraju vođstvo... Pored Ramosa ka pobedi ih je pogurao i arbitar Ajsa Gamez koji je u 71. minutu "ostao nem", kada je lopta posle šuta Kastra pogodila Pepea u ruku. Mogao je sudija tada mirne duše da pokaže na belu tačku, ali Realov autoritet je odigrao svoju ulogu...

Meč dana je odigran u Baskiji, na stadionu "San Mames". Atletik Bilbao je u poslednjim trenucima utakmice ostao bez pobede protiv Espanjola. Oskar de Markos je u 25. minutu pogodio za Baskijce, ali su Katalonci uzvratili golovima Vajsa i Romarika i preokrenuli na 1:2. Ali, kakav bi to bio meč, a da se nije "javio" i Fernando Ljorente. Sjajni golgeter je izjednačio svojim šestim golom u poslednjih osam dana. Univerzalac Havi Martinez je potom doneo drugu prednost domaćima, ali je u završnim sekundima konačnih 3:3 postavio Huan Albin.

Levante je slavio u svih osam utakmica ove sezone u kojima je prvi došao do vođstva. Serija je stala u subotu protiv Rasinga. Za klub iz Valensije je u 23. minutu strelac bio Aruna Kone, ali gosti su uzeli bod zahvaljujući Manuelu Arani. Majorka je sa dva igrača manje upisala minimalan trijumf protiv Betisa.