Drogba odveo "slonove" u polufinale (VIDEO)

Obala Slonovače deklasirala domaćina Ekvatorijalnu Gvineju 3:0 i pridružila se Zambiji među četiri najbolje

• 0

Fudbaleri Obale Slonovače plasirali su se u polufinale Kupa afričkih nacija, pošto su u četvrtfinalu u gradu Malabo savladali domaću Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:0.

Junak pobede "slonova" bio je napadač Čelsija Didije Drogba koji je dva puta zatresao protivničku mrežu, u 36. i 69. minutu. Ipak, Drogba je mogao da bude i tragičar, pošto je pre golova promašio penal u 30. minutu. Konačan rezultat postavio je Jaja Ture u 81. minutu majstorskim pogotkom iz "slobodnjaka" sa preko 25 etara.

Ranije danas u prvom meču četvrtfinala Zambija je savladala Sudan sa 3:0, a sutra se sastaju Gabon - Mali i Gana - Tunis.