BUNDES: Bajernu "dosadno" u ligi

Deset kola pre kraja u nemačkoj Bundesligi, Bajern iz Menhena posle pobede nad Hofenhajmom (1:0) ima čak 17 bodova prednosti i samo je pitanje kola kada će i zvanično postati šampion* Majnc i Fortuna pobedili bodove (1:1)

• 0

Posle pet dobrih sezona u najvišem rangu Nemačke, Hofenhajm se, po svemu sudeći, vraća u "Cvajtu" pošto na svom stadionu nije uspeo da zadrži siloviti Bajern iz Minhena (1:0).

Iskusni Jup Hajnkes odlučio je da protiv "davljenika" izvede malo drugačiju postavu u odnosu na prethodne utakmice, što se ispostavilo kao dobar potez, jer su i "rezerve" uspele da donesu još jedan trijumf, sedmi zaredom, i novih 17 bodova razlike u odnosu na najbližeg pratioca Borusiju iz Dortmunda.

Bajern je dominirao tokom celog meča, a domaći su uspeli samo nekoliko puta da priđu golu Starkea, ali ni Bajern nije bio baš raspucan, pošto je jedini gol na meču postigao Mario Gomez u 38. minutu.

Bavarci još ne znaju za poraz u 2013. godini, pošto su zabeležili osam pobeda u svim takmičenjima, uz gol-razliku 23:2!

U drugom meču dana, a ujedno i poslednjem meču 24. kola, Fortuna je u Dizeldorfu uspela da remizira sa Majncom (1:1) iako nisu postigli nijedna pogodak?!

Gol za Fortunu delo je Svensona, igrača Majnca, koji je ubacio loptu u svoju mrežu. Izjednačujući gol postigao je Klasnić na kraju prvog poluvremena.