Omrsio se i Viljareal, prazne puške na Kalderonu (VIDEO)

"Žuta podmornica" upisala prvu gostujuću pobedu u Primeri, Rajo Valjekano utišao "La Romaredu"

• 0

Posle 22. odigrana kola u španskoj Primeri, Viljareal je upisao prvu gostujuću pobedu. "Žuta podmornica", koja je najneprijatnije iznenađenje šampionata je slavila u Sevilji protiv istoimenog domaćina rezultatom 2:1.

Od kako je ekipu sa "El Madrigala" preuzeo Hoze Molina, Viljareal je u pet utakmica osvojio osam bodova i pobegao sa začelja tabele. Trijumf u Sevilji je možda i najava boljih dana za tim koji je ove sezone učestvovao u Ligi šampiona. Sva tri pogotka u vrlo otvorenoj utakmici bila su delo fudbalera Viljareala budući je nakon vođstva "žute podmornice" preko Valera iz 22. minuta rezultatsku ravnotežu autogolom uspostavio Bruno 11 minuta kasnije. U jeku napada Sevilje, Kamunjas je postigao pobednički gol, a potom u drugom minutu sudijske nadoknade dobio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton.

U derbiju kola, Atletiko Madrid i Valensija su odigrali meč ispod očekivanja i bez golova. "Jorgandžije" su imale bolje prilike, dva puta je Falkao pripretio, ali se mreža nije zatresla. Valensija čvrsto drži treću poziciju, dok Atletiko zaostaje dva boda za Levanteom na četvrtom mestu, što je pozicija koju ciljaju Madriđani.

Identičnim rezultatom kao u Sevilji, gosti su slavili i u Saragosi. Rajo Valjekano je napravio preokret u poslednjih 15 minuta i pogurao fenjeraša Saragosu ka Sehundi.