JSL: Voša, Rad i Javor se izvukli u nadoknadi!

Završnica popodnevnih mečeva Jelen Superlige obilovala je uzbuđenjima. Novosađani su nadoknadili dva gola zaostatka u Borči i stigli do 3:3, Hajduk je za 18 minuta deklasiro OFK 3:0

• 0

Prva runda mečeva 18. kola Jelen Superlige donela je mnogo uzbuđenja u završnici. Golovima u 90. minutu ili u nadoknadi poraze su izbegli Vojvodina, Rad i Javor.

Najuzbudljivije bilo je u Borči, gde su viđena tri penala, BSK je vodio 2:0 i 3:1, da bi morao da se zadovolji bodom pošto je Kosović izjednačio na 3:3 u 95. minutu. Hajduk je poveo preko Ajkovića u 14. minutu, u 20. minutu Katai nije iskoristio penal za Novosađane, a kazna je sigla 15 minuta kasnije, kada je Ademović duplirao vođstvo Borčana, međutim Oumaru je vrlo brzo smanjio na 2:1.

Činilo se da je odluka usledila u 77. minutu, kada je Ajzedin Nuhi bio precizan s bele tačke za 3:1. Prethodno je Pavlović u kaznenom prostoru oborio Ajkovića. Međutim, igrači Vojvodine nisu se predavali i preko Oumaruua smanjili su sa penala u 83. minutu, da bi upronost bila nagrađena golom u nadoknadi.

Kuljani su pravim blic-krigom, kakav retko viđamo i u Bundesligi, već za 18 minuta obavili posao protiv OFK Beograda stekavši ogromnih 3:0 golovima Rusmira, Adamovića i Sekulića, što su bez problema sačuvali do kraja.

Smedervo je propustilo veliku šansu za drugu pobedu dozvolivši Radu da golom Lukovića izjednači na 1:1 u zaustavnom vremenu, čime su verovatno propustili poslednji voz da sačuvaju kakvu-takvu nadu za opstanak.

Spartak je takođe propustio da slavi protiv Javora, koji je sa igračem manje stigao do remija u 90. minutu, dok golovi nisu viđeni jedino u  meču između Donjeg Srema i Slobode.