Bundes: Domaćini bez pobede posle 14 godina

Poslednji put gosti neporaženi u kolu nemačkog fudbalskog prvenstva početkom 1998.

• 0

Dvadeseto kolo nemačkog fudbalskog prvenstva ući će u njegove anale po tome što ni jedan domaćin nije ostvario pobedu. Poslednji put gosti su bili neporaženi u drugom delu sezone 1997/98.

Tada, u 24. kolu, čak je i Bajern izgubio kod kuće od Kelna s 2:0, a što je runda završena kako je završena, posebnu zaslugu ima Bosanac Sergej Barbarez, kome je to bila poslednja od dve sezone u Hanzi. Tim iz Roštoka bio je u poslednjem meču kola gost Herte, koja je povela golom Mihaela Preca u 52. minutu. Bosanski fudbaler je šest minuta kasnije postavio konačnih 1:1.

Četrnaest godina kasnije u Barbarezovoj ulozi se našao Albanac Odise Roši, koji je u 72. minutu jedinim pogotkom na utakmici doneo Kelnu pobedu u gostima kod Kajzerslauterna, takođe u poslednjem susretu kola.

Zanimljivo je i što je to prva Kelnova pobeda protiv Kajzerslauterna od 1989. Sreli su se od tada 25 puta.