PRIMERA: Đukić uzeo bod protiv Malage, Mesi stigao do 40. gola!

Miroslav Đukić je sa svojim Valjadolidom uspeo da nastavi seriju rezultata bez poraza pošto je stigao i vođstvo Malage (1:1)* Barselona mirno savladala Deportivo na stadionu "Kamp nou" (2:0) i ostvarila dobar uvod za Milan

• 0

Na zapadu ništa novo...

Barselona je nastavila sa pobedama, mada kad se pogleda rezultat (2:0) protiv poslednjeplasiranog Deportiva iz La Korunje, pomisli se da je bilo dosta teško, a bilo je zapravo dosta lako.

Katalonci su tokom celog meča čuvali kako loptu tako i sebe i svoju snagu, pošto im predstoji sigurno najbitiniji meč sezone - revanš osmine finala Lige šampiona sa Milanom.

Katalonci su došli do prednosti u 39. minutu preko Aleksisa Sančeza, a konačan rezultat je u 88. minutu postavio ko drugi do Leo Mesi, koji je bio strelac u 17 mečeva zaredom u Primeri.

Mesiju je to ujedno i 40. gol ove sezone u španskom nacionalnom prvenstvu! Izlišno je pričati kako i dalje ubedljivo vode na tabeli, samo sada sa 14 bodova prednosti.

Malaga ni treću utakmicu zaredom u Primeri nije uspela da pobedi, a im je ovog puta to zadovoljstvo uskratio naš strateg Miroslav Đukić sa svojim Valjadolidom.

Gosti su poveli pogotkom defanzivca Demikelisa, koji je iskoristio kiks odbrane Valjadolida i rutinski pogodio glavom za 0:1.

Izabranici srpskog stručnjaka poravnali su u najboljem mogućem trenutku u finišu prvog dela, kada je najbolji strelac ekipe Manućo, takođe glavom poravnao na 1:1.

U prvom subotnjem duelu Valjekano je, prema očekivanjima, dobio Espanjol (2:0), pa sada ima 44 boda i deli četvrtu poziciju sa Malagom.