EVROLIGA: Savan slavio posle produžetka, Olimpijakos bolji od Sijene (VIDEO)

Anadolu Efes posle produžetka savladao Bamberg sa 89:86, dok je Olimpijakos za pola koša bio bolji nad Montepaskijem. Makabi savladao Himki, Kaha Laboral ubedljiva nad Fenerbahčeom

• 0

Pobedu posle produžetaka zabeležili su košarkaši Anadolu Efesa nad Bambergom rezultatom 89:86 u 11. kolu E grupe Top 16 faze Evrolige.

Šut za pobedu nemačkog tima promašio je Džejkobsen, tako da je vredan trijumf pripisan ekipi Duška Savanovića, koji je za 25 minuta zabeležio 14 poena (dve trojke u ključnim momentima meča) i pet skokova.

Najefikasniji je bio Farmar, koji je i postigao trojku na pola minuta do kraja produžetka, a ukupno je postigao 29 poena. S druge strane najbolji je bio Boštjan Nahbar sa 24 poena, dok je Majk Zirbes ubacio 14 poena.

Vrlo ubedljivu pobedu ostvarilaje Kaha Laboral nad Fenerbahčeom 87:67.

Nemanja Bjelica je u redovima pobednika postigao dva poena za 16 minuta igre, a promašio je sva četiri šuta za tri poena. Uroš Tripković nije igrao za turski tim, dok je Bo Mekejleb bio najbolji sa 16 poena. U redovima pobednika najbolji su bili Pleis sa 14 i Lampe i Noćioni sa po 12 poena.

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su na neugodnom gostovanju Sijeni rezultatom 67:68.

Najefikasniji je bio Papanikolau sa 11 poena i sedam skokova, pratio ga je Hajns sa deset poena i 11 skokova. Na drugoj Kristijan Kangur i Met Džening su bili najefikasniji kod domaćina sa 14 poena, dok Aleksandar Rašić nije ulazio u igru.

Ovim trijumfom Olimpijakos se izjednačio sa Sijenom po broju pobeda i sada dele drugo i treće mesto u Grupi F.

Košarkaši Makabija savladali su u svojoj "Nokia areni" Himki rezultatom 80:79.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je odlični Riki Hikman sa 30 poena, dok je za goste 16 postigao Fridzon.

Moskvljani su bolje otvorili susret, ali Makabi nije dozvolio da dođu do veće prednosti. Sve do poluvremena gosti su imali blagu prednost, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 40:36. U nastavku je Himki ušao u seriju promašaja, tako da je Makabi na kraju treće deonice imao rezultat 60:56.

U neizvesnoj poslednjoj deonici, bolje se ipak snašao iskusniji Makabi i zabeležio tesnu pobedu.

Hikmanov prodor, završen efektnim zakucavanjem, izabran je za najbolji potez utakmice.

Barselona - Bešiktaš

Tabela grupe E: Real 9-1, Efes 9-2, CSKA 7-3, Panatinaikos 6-4, Unikaha 5-5, Žalgiris 4-6, Alba 1-9, Bamberg 0-11.

Tabela grupe F: Barselona 9-1, Montepsaki 7-4, Olimpijakos 7-4, Kaha 6-5, Himki 6-5, Makabi 6-5, Fenerbahče 2-10, Bešiktas 0-10.