PRIMERA: Đukićev debakl u San Sebastijanu! (VIDEO)

Fudbaleri Real Sosijedada savladali Valjadolid 4:1 u 28. kolu španskog šampionata. "Minimalac" Hetafea protiv Bilbaoa

• 0

Real Sosijedad ubedljivo je savladao Valjadolid 4:1 u prvom subotnjem meču Primere. Igrači kluba iz San Sebastijana već deset kola ne znaju za poraz i po svoj prilici Evropa im ove setone neće izmaći, trenutno su na na četvrtom mestu tabele, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa Valjadolida, koju trenira srpski stručnjak Miroslav Đukić, a za koju igra Antonio Rukavina, koji je proveo svih 90 minuta na terenu, izdržala je nešto više od pola sata, da bi potom u 12 minuta doživela slom primivši tri gola do kraja poluvremena. Grizman je u 33. minutu doveo domaćine u vođstvo, Agireče je ubrzo duplirao vođstvo, a potom je Grizman svojim drugim golom ugasio ionako slabašne nade gostiju.

U nastavku meča, Sosijedad je preko Prijeta vrlo brzo povisio na 4:0, a Valjadolid je pred sam kraj uspeo da ublaži poraz počasnim golom.

U drugoj utakmici Hetafe je savladao Bilbao 1:0, odluka je pala već u sedmom minutu, a strelac je bio Borha.