ODBOJKA: Zvezda i Partizan na korak do finala plej-ofa!

Crveno beli poveli 2:0 protiv Vojvodine pobedom u četiri seta (25:23, 20:25, 25:17, 25:19), crno-beli savladali Radnički iz Kragujevca 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 15:11) i takođe ih još jedan trijumf deli od finala

• 0

Večiti rivali Crvena zvezda i Partizan na pragu su plasmana u finale plej ofa pošto sa 2:0 u pobedama vode protiv Vojvodine, to jest Radničkog iz Kragujevca. Igra se na tri dobijena meča.

Odbojkaši Crvene zvezde i u drugom meču polufinala plej-ofa savladali su Vojvodinu identičnim rezultatom kao u prvom meču, sa 3:1 u setovima (25:23, 20:25, 25:17, 25:19).

Novosađani su u prva dva seta pružili jak otpor, posle izgubljenog prvog uspeli da izjednače, ali kako je meč odmicao, kvalitet Beograđana je sve više dolazio do izražaja.

Odbojkaši Zvezde, aktuelni šampioni, važe za glavnog kandidata za titulu, a ovaj meč pokazao je i zašto. Naredni, možda i odlučujući meč serije, biće odigran u četvrtak u Novom Sadu.

U drugom polufinalu Partizan je došao do teške pobede nad Radničkim iz Kragujevca 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 15:11). Kragujevčani su propustili šansu da osvoje prvi set iako su dugo vodili, što je imalo velikog uticaja  na konačni rezultat.

Partizan je dvaput vodio Radnički uspevao da izjednači, ali u petom odlučujućem setu crno-beli su dominirali, poveli 5:1, 10:6 i rezultatom 15:11 okončali meč.

Naredni susret ovih rivala zakazan je za sredu, od 18 časova u Kragujevcu.