Argentinci se "dopingovali" kiseonikom i odoleli u Boliviji! (VIDEO)

Fudbaleri Argentine u meču kvalifikacija za SP u La Pazu na velikoj nadmorskoj visini remizirali sa domaćinima - 1:1

• 0

U južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu najviše pažnje privuklo je gostovanje Argentinaca u Boliviji, gde su pre četiri godine pobeđeni i poniženi rezultatom 6:1. Ovog puta Mesi i drugovi prošli su mnogo bolje odigravši 1:1.

Bolivija je povela u 25. minutu golom Martinsa, a konačan rezultat postavio je Banega izjednačenjem u 44. minutu.

Gostovanja u Boliviji uvek su nezgodna zbog razređenog vazduha na velikoj nadmorskoj visini, Argentinski fudbaleri primali su kiseonik tokom meča, pred utakmicu pripremali su se i u hiperbaričnim komorama, čime su navikli organizam na ono što ih je čekalo na stadionu u La Pazu.

Rezultat je zadovoljavajući, Argentina vodi u kvalifikacijama i praktično je već obezbedila učešće na SP.