PRIMERA: Atletiko i Valensija sve završili za minut, krah Đukićevog Valjadolida!

Ekipa nekadašnjeg srpskog selektora rano je povela srećnim autogolom Rubena, da bi im gosti u nastavku očitali lekciju i slavili 3:1

• 1

U prvom nedeljnom meču Primere, Valjadolid, koji trenira srpski stručnjak Miroslav Đukić i gde je svih 90 minuta u igri proveo naš internacionalac Antonio Rukavina, pretrpeo je poraz od Osasune 1:3 na svom terenu uprkos ranom vođstvu.

Domaćini su poveli u 11. minutu posle velike greške defanzivca gostiju Rubena, koji je bez razloga sprečio golmana da interveniše posle ne tako opasnog centaršuta i loptu sproveo glavom u mrežu umesto da je pusti da završi u naručju Andresa.

Nastavak je doneo potpuni preokret, dominaciju Osasune i dva gola Kikea Sole u razmaku od deset minuta. Kada je Mihel de las Kuevas u 69. minutu povisio na 3:1 za goste, jasno je bilo da je meč rešen.

Skromna ekipa Valjadolida dugo se sasvim solidno držala u Prvenstvu Španije, a posle četiri kola bez pobede očito je da je u krizi, mada opstanak nije ugrožen.