ČUDESNA PRIMERA: Skoro šest golova po meču!

Ovo vam je dovoljno: Real- Levante 5:1, Barselona - Majorka 5:0, Deportivo - Saragosa 3:2, Sosijedad - Malaga 4:2, Granada - Betis 1:5!

• 0

Ako ste uoči ovog kladioničarskog kola odigrali “plus golove” na špansku Primeru, praktično ste već prošli.

Jer, posle pet uvodnih utakmica prosek golova je skoro šest (!), preciznije rečeno, na pet utakmica je postignuto čak 28 golova.

Svaka čast za golgetere, u Španiji ulaznica za fudbalske mečeve vredi svaki euro!

Konkretno, ovo su rezultati od subote: Sosijedad – Malaga 4:2, Real Madrid – Levante 5:1, Deportivo – Saragosa 3:2 i Barselona – Majorka 5:0. Uz onaj meč od petka, Granada – Betis 1:5, šta još da vam napišemo.

Barselona je protiv Majorke psole 45 minuta imala 4:0, pa drugi deo nije ni morao da se igra.

Ono što ovaj trijumf Katalonaca i budućeg šampiona Španije jeste što je ovoga puta het trik postigao Sesk Fabregas. Uz njega, golove i to dva, postigao je Aleksis Sančez.

Meč je obeležio i povratak Erika Abidala na teren posle godinu dana pauze!

Fudbaleri madridskog Reala ubedljivo su savladali Levante rezultatom 5:1.

Iako su gosti poveli golom Mičela u 31. minutu, Iguain je posle pet minuta pogodio za poravnanje rezultata, a potom su 180 sekundi kasnije gosti skrivili penal, koji je uspešno realizovao Kaka.

Trener "kraljevića" Žoze Murinjo je umesto Kaljehona na startu drugog poluvremena uveo prvu zvezdu kluba Kristijana Ronalda, koji je u 84. minutu postigao svoj 29. gol u isto toliko mečeva. U novom bljesku Madriđana, tri minuta kasnije, Portugalac je asistirao Ozilu. Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Turčin svojim drugim golom na meču.

Malaga je potpuno nadigrana u San Sebastijanu, pošto ju je Real Sosijedad savladao rezultatom 4:2.

Sosijedad je u odličnoj formi. Do 30. minuta imao je vođstvo 3:0 zahvaljujući Karlosu Veli, Delu Belji i Antoanu Grizmanu, a prednost je smanjio Morales u 43. minutu. Četvrtfinalista Lige šampiona nije uspeo da stabilizuje igru, pa je Sosijedad povisio za 4:1 preko Martineza u 51. minutu. Santa Kruz uspeo je da umanji poraz u 70. minutu.

Sosijedad se učvrstio na četvrtom mestu, zbog čega je na dobrom putu da izbori plasman u Ligu šampiona.