Zvezda u završnici slomila Nišlije!

Košarkaši Konstantina odolevali sve do poslednje četvrtine, kada su "crveno-beli" dodali gas i na kraju slavili sa ubedljivih 96:71 u praznoj hali "Pionir"

• 0

Košarkaši Crvene zvezde u trećem kolu Agroživ Superlige savladali su ekipu niškog Konstantina 96:71 (25:13, 14:19, 25:25, 32:14) u praznoj hali "Pionir". Prema dešavanjima na terenu tokom većeg dela meča, pobeda je nerealno visoka jer su "crveno-beli" tek u poslednjoj četvrtini slomili otpor gostiju.

Gosti iz Niša bolje su počeli meč, poveli 11:5, ali je onda usledila serija Zvezde 15:0, a zatim i lepa prednost na kraju prvog perioda 25:13.

Ako su "crveno-beli" pomislili tada da je rival slomljen, prevarili su se. Košarkaši Konstantina stigli su do izjednačenja 27:27, zatim i 30:30, pa su Beograđani ponovo morali da se "uozbilje". Tek u završna dva minuta prvog poluvremena osvajač kupa stekao je prednost i poluvreme je završeno rezultatom 39:32.

U nastavku su "crveno-beli" povećali prednost, stigli do 52:40, ali im srčani košarkaši Konstantina nisu dozvolili da se suviše odlepe i ponovo su zapretili prišavši na 64:59 na samom početku završnog perioda.

Videvši valjda da sa gostima nema šale, košarkaši Zvezde "prebacili su u petu brzinu"i sa 32:14 u poslednjoj četvrtini ostvarili konačnih 25 razlike - 96:71.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Igor Rakočević sa 21 poenom i Boris Savović sa 17, kod gostiju je Veličković postigao 14 poena, a Despotović 13.

3. kolo

Crvena zvezda – Konstantin 96:71

Partizan – Vojvodina 88:59

Radnički – Mega Vizura 69:77

Sloboda – Metalac 90:88

Tabela: Partizan 3-0, Crvena zvezda  2-1, Vojvodina 2-1, Radnički 2-1, Mega Vizura 1-2, Sloboda 1-2, Konstantin 0-3, Metalac 0-3.