JSL: Dauda probio "oklop", Zvezda prišla Partizanu na četiri boda! (VIDEO)

Crveno-beli dugo se mučili i tek u 88. minutu slomili otpor oslabljenih Smederevaca koji su veći drugog poluvremena odigrali saigračem manje. Domaćini oštećeni za penal posle igranja rukom Spajića

• 0

Fudbaleri Crvene zvezde na gostvanju već prežaljenom  Smederevu u prvom nedeljnom meču 22. kola Jelen super lige, jedva su nekako stigli do pobede i prišli večitom rivalu Partizanu na četiri boda pred njegov derbi protiv Vojvodine u večernjim satima.

Zvezda se mučila, stvarala šanse, ali golman Smederevaca Živković  odlično je branio, da bi ipak kapitulirao u 88. minutu kada je posle centaršuta Nenada Milijaša Abiola Dauda poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine. Nigerijac se poišteno ispromašivao tokom utakmice, ali sve će to biti zaboravljeno posle pobedonosnog gola.

Smedervci su od 57. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Radosavljevića koji jedobio direktan crveni karton posle grubog starta nad Kaduom.

Za domaćine je dodatni hedikep što novi trener Ljubomir Ristovski nije regulisao papire, pa nije mogao da sedi na klupi, tako da je ekipu vodio njegov pomoćnik Srđan Trailović.

Zvezdinom treneru Rikardo Sa Pintu ovo je prvo gostovanje i sigurno najteža od dosadašnje tri pobede.

TOK MEČA:

8. minut - Peh za Smederevce, povreda Atanackovića, menja ga Milosavljević.

13. minut - Mladenović proigrava Milijaša u šesnaestercu, ali defanzivac domaćina Omega Roberts jači je u duelu.

14. minut - Odlična šansa za Daudu posle dodavanja Milunovića. Nigerijac šutira  sa desetak metara neprecizno, pored stative.

26. minut - Opasan napad Zvezde, kombinovali su crveno-beli pred golom domaćina, centrira Milijaš, pokušaj Mikića glavom brani Živković. Fudbaleri Zvezde nadali su se penalu posle vazdušnog duela u kojem je bio Spajić.

36. minut - pritisak Zvezde traje, mada bez pravih prilika.

43. minut - Smederevci su tražili penal pošto je lopta udarila Spajića u ruku, međutim sudije se nije oglasio, usledio je kontranapad Beograđena koji je rezultirao kornerom. Pogledajte spornu situaciju na 2.20!

44. minut  - Posle kornera Milijaš je mlako žutirao pravo u golmana Živkovića.

48. minut - Pokušaj Milijaša koji je bio u kontaktu sa defanzivcem Smedereva

53. minut - Odlična prilika za Zvezdu posle centaršuta Kadua, ali Milunović sa samo nekoliko metara od gola slabo zahvata loptu glavom.

54. minut - Odlična šansa Daude, Živković ponovo brani.

57. minut - Isključenje Radosavljevića koji je grubo s leđa udario Kadua, direktan crveni karton.

60. minut - Trener Zvezde naređuje ofanzivu, psle Kadua koji je zaigrao od početka drugog poluvremena u igru ulazi Mudrinski umesto Garida.

73. minut - Prodor lazovića po desnoj strani njegoc centaršut po zemlji zaustavlja igrač Smedereva i vraća loptu golmanu, ali nema indirekta  na samo par metara od gola.

75. minut - Dobar pokušaj Mihajlovića odmah po ulasku u igru, Živković sjajno brani.

80. minut - Prečka! Nova prilika za Daudu i novi promašaj, sa desetak metara. U nastavku akcije Mudrinski se spetljao.

86. minut - Novi centaršut Kadua, Dauda gađa glavom iz blizine, golman "oklopnika" ponovo brani.

88. minut - GOL 0:1. Dauda konačno pogađa, posle skraćenog kornera i centaršuta Milijaša, Nigerijac sa samo metar-dva šalje loptu u mrežu Smedereva.

SMEDEREVO - CRVENA ZVEZDA 0:1