FORMULA 1: Trijumf Alonsa u Kini! (VIDEO)

Španac ostvario 31. pobedu i primakao se vodećima u generalnom plasmanu, Sebastijanu Fetelu i Kimiju Raikonenu

• 0

Na trećoj trci šampionata Formule 1, Velikoj nagradi Kine u Šangaju, trijumfovao je Španac Fernando Alonso, vozač Ferarija sa vremenom 1:36:26.945.

Taktika sa tri odlaska u boks pokazala se uspešnom. Alonso je već u petom krugu izbio na čelo, posle starta sa treće pozicije, nekoliko puta je prepuštao vođstvo zbog zamene pneumatika, ali je proveo na čelu veći deo trke i na kraju je sigurno slavio, 31. put u bogatoj karijeri.

Vladajući šampion, Nemac Sebastijan Fetel, koji je startovao sa devetog mesta, završio je trku kao četvrti. Fetel je jedno vreme čak i vodio, ali ga je Alonso obišao u 42. krugu, a kada je Nemac u 52. morao ponovo u boks, izgubio je poziciju i nije uspeo da u završnim metrima prestigne osvajača pol-pozicije Luisa Hamiltona na Mercedesu, koji je sačuvao treće mesto. Kimi Raikonen u Lotus-Renou završio je trku kao drugi.

Fetelov klupski kolega Mark Veber, pošto je u subotu kažnjen poslednjim mestom na startu, odlučio je da trku počne iz boksa, ali to i nije bilo mnogo bitno jer nije završio trku usled defekta na bolidu. Naime, otpao mu je točak, mada je do tog trenutka dobro vozio.

Uteha Red Bulu može da bude to što je Fetel sačuvao vodeću poziciju u generalnom plasmanu sa 52 boda, tri više od Raikonena, dok Alonso ima 43. Prilika za novo odmeravanje snaga ukazaće se već sledećeg vikenda, kada je na programu Velika nagrada Bahreina.