SERIJA A: Inter pao pred Kaljarijem, Napoli sačuvao drugo mesto na "San Siru" (VIDEO)

"Nero-azuri" nastavili su niz poraza, pa su protiv Kaljarija na neutralnom terenu vezali i treći poraz (2:0)* Napoli protiv Milana izvukao remi 1:1, dok se Roma pobedom u Torinu (2:1) popela na šeto mesto, upravo ispred Intera, dok je odmah tu, sa tri boda manje, Udineze, koji je razbio Parmu (3:0)

• 0

Bliži se kraj i u Seriji A, a nekako je najsigurniji vodeći Juventus, dok je Milan ispustio šansu za drugo mesto na svom terenu, jer je remizirao sa Napolijem (1:1).

Napolitanci  su tako sačuvali velike šanse da osvoje drugo mesto u Seriji A i obezbede direktan plasman u Ligu šampiona. Milan je poveo pogotkom Matijea Flaminija u 30. minutu, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Goran Pandev.

Milan je poslednjih 20 minuta odigrao sa desetoricom, jer je strelac gola Flamini dobio direktan crveni karton posle brutalnog starta nad Karlosom Zunigom.

Kako je Fiorentina u subotu pobedila Atalantu u Bergamu, prišla je Milanu na samo tri boda. Što se tiče mesta koja vode u Ligu Evrope, Inter je nastavio da se kocka, pa je vezao i treći poraz. Posle Juventusa i Atalante, meru je "nero-azurima" uzeo i Kaljari na neutralnom terenu (2:0).

Interu je ovo jedan od najlošijih nizova u poslednje vreme i sada se Andrei Stramaćoniju zaista drma klupa. Ovo im je čak 12. poraz ove sezone u italijanskom prvenstvu... Jednom Interu, koji je pre samo tri godine bio prvak Evrope.

Pobedom Rome, koja je trijumfovala u Torinu nad "bikovima" (2:1), tim iz Milana pao je na sedmo mesto na tabeli i za petama mu je Udineze, koji je oduvao "mlekadžije" u njihovoj Parmi (3:0).

Što se tiče srpskih momaka, Dušan Basta i Željko Brkić su, kao i obično, igrali za tim iz Udina. Alen Stevanović nije ni ulazio u igru za Torino.

Nenad Krstičić je napustio teren u Đenovi na gradskom derbiju (koji se završio nerešenim rezultatom 1:1) već u 17. minutu, dok Boško Janković nije nastupao za domaćina. Zdravko Kuzmanović je igrao za Inter od 53. minuta, dok Dejan Stanković opet nije bio u protokolu.