JSL: Pobede Donjeg Srema i OFK Beograda, Vojvodina odolela u Kuli!

Donji Srem trijumfom od 2:0 nad direktinim rivalom Radničkim iz Kragujevca napravio veliki korak ka opstanku, "romantičari" teško slomili otpor Novopazaraca, Novosađani sa igračem manje od 11. minuta bez golova sa Hajdukom

• 0

Prvi mečevi 24. kola Jelen Super lige doneli su slabu efikasnost i malo uzbuđenja, interesantno je da u tri utakmice nije bilo gola u prvih 45 minuta.

U derbiju začelja Donji Srem savladao je Radnički iz Kragujevca sa 2:0 i napravio veliki korak ka opstanku u eliti. Goste je "načeo" Goran Janković u 51. minutu, a dokrajčio Ognjen Damnjanović iz penala u 64. minutu.

Kao domaćin uspešan je bio i OFK Beograd. "Romantičari" su se dugo mučili i na kraju golom Ivice Jovanovića u 75. minutu stigli do pobede pred svega nekoliko desetina gledalaca.

Vojvodina, tim koji je eliminisao OFK u polufinalu Kupa Srbije, odolela je protiv Hajduka u Kuli, iako je od 11. minuta igrala sa igračem manje, posle dva žuta kartona i  isključenja Miroslava Vulićevića.

U večernjim satima sledi derbi kola Partizan - Rad, dok će preostala četiri meča biti odigrana u nedelju.