BUĐENJE ŠAMPIONA: Partizan savladao Rad (VIDEO)

Crno-beli golovima Ilića u 8. i Kojića u 40. minutu savladali "građevinare" 2:0 i beže Zvezdi sedam bodova, makar za jedan dan * Nekoliko velikih sudijskih grešaka na štetu Rada

• 1

Fudbaleri Partizana savladali su Rad 2:0 u derbiju 24. kola Jelen Super lige. Šampioni već neko vreme ne igraju na nivou koji se od njih očekuje, a nastup protiv "građevinara" bio je svojevrsno ohrabrenje. Prednost nad Crvenom zvezdom iznosi sedam bodova, barem do završetka nedeljnog meča u kojem "crveno-beli" gostuju Borči.

Partizan je rano došao do prednosti golom kapitena Ilića u 8. minutu, tokom većeg dela meča bio je bolji rival, ali gosti će imati šta da kažu na račun suđenja, jer su u nekoliko navrata drastično oštećeni. U prvom poluvremenu Đurđević je zaustavljen zbog nepostojećeg ofsajda, kada je sam krenuo ka golu Stojkovića, u drugom "građevinarima" je poništen, po svemu sudeći, regularan gol, a Predragu Luki "progledano je kroz prste" kada je kao poslednji igrač oborio Đurđevića.

TOK MEČA

5. minut - Partizan je prvi put zapretio posle kornera, Ivanov šutira glavom preko gola.

8. minut GOL 1:0 - Novi korner Partizana, centaršut Ninkovića, Miljković glavom prebacuje loptu pred sam gol, odakle je Saša Ilić zakucava u mrežu. Ovo je po zvaničnoj statistici FSS 110. prvenstveni gol Ilića, mada u Partizanu tvrde da je ovo 114. gol kapitena, čime je prestigao legendarnog Momčila Vukotića.

11. minut - Opasan napad Rada, Đurđević šutira pored gola.

16. minut - Ninković odlično gađa sa nekih 18-19 metara, golman rada Kljajić odlično interveniše.

24. minut - Sjajna prilika za Rad posle kornera, Perović je probao petom da iznenadi Stojkovića. Možda bi bilo bolje za "građevinare" da se namestio, pa jače šutirao.

Iako Partizan dobro igra, na stadionu se čuje skandiranje protiv uparave i predsednika kluba; "Đuriću odlazi!" i "Uprava napolje!".

30-36. minut - Mirniji period igre, bezopasni šutevi "crno-belih" iz velike daljine (Ilić i Kojić). Potom nešto bolji pokušaj Ninkovića.

40. minut GOL 2:0 - Nemanja Kojić krunisao je odličnu akciju Partizana posle sjajnog proigravanja Šćepovića. Prethodno je opasan napad Rada neopravdano zaustavljen zbog navodnog ofsajda.

43. minut - Kolosalna šansa za Kojića koji se našao sam pred Kljajićem, obišao ga, a onda s desne strane iskosa šutirao u spoljnu stranu mreže.

48. minut - Samo što se krenulo u drugo poluvreme, agilni Kojić šutira levicom, lopta odlazi tik pored stative.

52. minut - Odličan napad "građevinara", posle dubinske lopte Uroš Đurđević šutira iz blizine i pogađa stativu. Golman Stojković malo je zakačio loptu, pa je dosuđen korner, koji je, međutim, loše izveden.

62. minut - Poništen gol Rada, navodno zbog ofsajda, čini se velika sudijska greška.

68. minut - Upad Žandarmerije na tribinu gde su navijači Rada, prethodno je došlo do incidenta.

72. minut - Đurđević je bio u prodoru ka golu "crno-belih", obara ga Luka kao poslednji igrač, ali dobija samo žuti karton. Leković odlično šutira iz "slobodnjaka", Stojković još bolje brani. Usledio je korner, golman "crno-belih" je još dva puta uspešno intervenisao.

83. minut - Golman Rada zaustavlja šut Luke.

88. minut -  Prvo udarac Đurđevića, najopasnijeg igrača gostiju na ovoj utakmici, Stojković brani. Ubrzo pokušaj Mitrovića, Klajić siguran.

PARTIZAN - RAD 2:0