JSL: Milunović spasio Zvezdu, pobede Jagodine i Spartaka! (VIDEO)

Golom mladog napadača u 70. minutu "crveno-beli" savladali BSK u Borči * Jagodina "minimalcem" do tri boda protiv Nišlija, Spartak-Smederevo 2:0, Sloboda-Javor 2:2

• 3

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su BSK u Borči 1:0 u utakmici 24. kola Jelen Superlige, i tako ostali u trci sa Partizanom, kojem su ponovo prišli na četiri boda.

"Crveno-beli" nisu briljirali i teško su došli do pobede protiv tima kojeg su u jesenjem delu šampionata savladali 7:2. Da nije bilo "bljeska" Milunovića u 70. minutu, kada je iz solo akcije zatresao mrežu, pitanje je kako bi se meč završio. Takođe, nedugo zatim, domaćini su, čini se, oštećeni za jedanaesterac, kada je Vešović startovao na Savkovića, ali sudija Danilo Grujić nije tako mislio.

TOK MEČA:

5-15. minuta - Pritisak Zvezde nekoliko kornera i slobodnih udaraca koje je izvodio Milijaš, bez pravog rezultata. Najbolju priliku imao je Mudrinski posle centaršuta Petkovića, ali je loše zahvatio loptu glavom.

22. minut - Gosti i dalje napadaju, golman BSK Danilović interveniše u poslednji čas ispred Mudrinskog.

32-33. minut- Odlična šansa za Mudrinskog, koji sa pet metara šutira preko gola. Nedugo zatim, Milijaš je šitirao sa ivice šesnaesterca. Mudrinski se opet našao u šansi i ponovo bio neprecizan.

35-45. minut - Inicijativa gostiju i dalje bez pravih šansi, slab fudbal u prvih 45 minuta.

46-55. minut - Jalova inicijatia gostiju, preslab šut Kasalice.

59. minut - Izlazi kapiten Zvezde Nenad Milijaš, menja ga Asamoa.

70. minut GOL 0:1- Milunović donosi prednost "crveno-belima" iz solo akcije, pošto je prešao dvojicu igrača, ušao je u kazneni prostor i sa nekih 15 metara raspalio po lopti i savladao golmana Danilovića.

73. minut - Nedosuđeni penal za BSK, Vešović je startovao na Savkovića, koji je bio u odličnoj šansi. Fudbaler Borčana Novaković dobija žuti karton zbog protesta. Vešović se izgleda povredio prilikom tog starta, jer je ubrzo zamenjen.

87. minut - Nova šansa za Mudrinskog, koji posle odlične asistencija s desne strane šutira iz blizine, ali njigov udarac je izblokiran i lopta odlazi u korner.

89. minut - Mikić izvodi slobodan udarac, posle kojeg lopta dolazi do Asamoe, koji loše šutira sa nekoliko metara.