SERIJA A: Goleadom Fiorentina čuva mesto za LŠ, Kavani i društvo upisali novu "trojku"

Fenomenalnim golom iz slobodnog udarca, Adem Ljajić postigao još jedan pogodak za Fiorentinu, koju je u 86. minutu blamaže spasao Romula. Napoli preokrenuo iz "dvojke u keca", kiks Rome protiv Peskare

• 0

Kada je Adem Ljajić, fudbaler Fiorentine, u 33. minutu 33. kola Serije A "ljubičaste" doveo u prednost 3:0, mnogi su na "Artemiju Frankiju" očekivali brutalno poniženje ekipe Torina. Međutim, "viola" je u goleadi, u 86. minutu preko Romula, izbegla blamažu i 4:3 slavila protiv "bikova".

Preokret se nije dogodio, baš kao ni na utakmicama u Rimu i Bolonji. Zato jeste u Napulju, gde su Kavani i društvo uspeli da iz "dvojke u keca" obezbeda nova tri boda, koja ih drže na poziciji koja ih sledeće sezone vodi direktno u Ligu šampiona.

Naravno, svi mečevi ove runde u senci su derbija koji se u Torinu igra između Juventusa i Milana. Opet, nerviranja je, istina kako za koga, bilo na svim stadionima. Roma nije upisala trojku protiv odavno otpisane Peskare, a bod je "vučici" doneo Destro golom u 51. minutu. Istim rezultatom 1:1 završeni su i mečevi između Katanije i Palerma, ali i Bolonje i Sampdorije, dok je u matine terminu Inter golom Rokije (81. minut) pobedio Parmu.