MANČESTER JUNAJTED ŠAMPION! Het-trik Van Persija za overu titule! (VIDEO)

Pehar šampiona Premijer lige i definitvno se seli iz "plavog" u "crveni" deo Mančestera. Sa tri gola Holanđanin je srušio Aston Vilu za pobedu, koja je matematički trebala ekipi Aleksa Fergusona za 20. titulu

• 0

- Uzeo sam broj 20 na dresu, jer sam došao ovde da osvojim 20. titulu za Mančester junajted - rekao je u avgustu Robin van Persi, koji je obeležio prelazni rok dolaskom među "đavole".

Osam meseci kasnije, sa tri gola u 33 minuta na utakmici protiv Aston Vile, a sa 24 ukupno u 34 kola Premijer lige, fenomenalni Holanđanin definitvno se pokazao kao ključan igrač u osvajanju i te rekordne 20. titule, na manje od mesec dana od kraja sezone!

Konačnim rezultatom 3:0, "crveni" deo Mančestera može da počne sa slavljem, jer i matematički je obezbedio titulu šampiona Engleske, a najbolji strelac lige načeo je Vilu već u drugom minutu. Premda je akcija trebalo da bude prekinuta, jer je Nani bio u blagom ofsajdu, na kraju je završena golom iz peterca.

Drugi gol, desetak minuta kasnije, bio je prava postastica. Odličan centaršut Runija završio je tačno na moćnom voleju, kojim je Van Persi doveo "Old Traford" u trans.

Treći gol i preskakanje Luisa Suareza na listi najboljih golgetera ove sezone bio je i konačan nokdaun za Vilu, koja do kraja meča nije mogla da umanji svoj poraz.

Nemanja Vidić nije bio u sastavu na ovoj utakmici, ali će kapiten imati priliku da još jednom u svojoj karijeri podigne pehar šampiona Engleske.

Do kraja sezone, Junajted ima još četiri utakmice: protiv Arsenala, Čelsija, Svonsja i Vest Bromvič Albiona.