PRIMERA: Babovićeva Saragosa na dnu!

Selta je prepustila začelje tabele rivalu sa istim brojem bodova u direktnom okršaju za opstanak - 2:1

• 0

Fudbaleri Selte savladali su kod kuće u Vigu ekipu Saragose sa 2:1, u poslednjoj utakmici 32. kola prvenstva Španije.

Domaćin je na Balaidosu došao do zlata vredne pobede nad direktnim konkurentom u trci za opstanak u Primeri. Nakon velike i neizvesne borbe slavlje navijačima u uzbudljivoj završnici doneo je Bermeho pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Poveli su gosti 26. minutu i najavili krah ekipe iz Galicije, koja bi porazom ostala zakucana za dno Primere. Međutim, fudbaleri Selte nisu klonuli, zaigrali su angažovano i izjednačili deset minuta kasnije, da bi u drugom poluvremenu krunisali terensku inicijativu golom za konačan preokret i dragocen uspeh.

Susret je u finišu bio u prekidu nekoliko minuta zbog povrede golmana domaćih Varasa, koji se sudario sa saigračem i u prvi mah se činilo da je zadobio potres mozga. Na sreću, brzo se oporavio i nastavio utakmicu pomogavši timu da osvoji sva tri boda.

Selta je tako prepustila začelje tabele večerašnjem rivalu sa istim brojem bodova (27) i sada zaostaje dva boda za Granadom, prvom ekipom iznad opasne zone.

U timu Saragose od 68. minuta je igrao srpski internacionalac Stefan Babović.

Real Madrid – Betis 3:1

(Ozil 45, 90+1, Benzema 57. – Molina 73. penal)

Barselona – Levante 1:0

(Fabregas 84.)

Valensija – Malaga 5:1

(Dani Pareho 25, Soldado 28, 30. penal, Kanales 31, Banega 56. – Žulio Baptista 45+1)

TABELA: Barselona 84, Real Madrid 71, Atletiko Madrid 68, Sosijedad 54, Valensija 53, Malaga 50, Betis 48, Rajo Valjekano 45…