SERIJA A: Brkić i Basta idu ka Evropi, Đilardino za bod Bolonje

Minimalnim rezultatom 1:0 ''zebre'' slavile u Kaljariju za nastavak niza od četiri pobede i evropskom snu

• 0

Udineze nastavlja da hita ka Evropi! Minimalnom pobedom u Kaljariju 1:0 ''zebre'' su nastavile niz od četiri uzastopna trijumfa u Seriji A. Srelac gola odluke bio je Pereira u 56. minutu. Srpski reprezentativci Dušan Basta i Željko Brkić odigrali su čitav meč za Udineze.

Atalanta i Bolonja su odigrali ''miroljubiv'' meč bez pobednika - 1:1. Najzanimljiviji detalji viđeni su u poslednjih 25 minuta meča. Najpre je Đorđi u 68. minutu doveo Atalantu u vođstvo da bi devet minuta kasnije izjednačio Đilardino.

Vrednu pobedu u borbi za Ligu šampiona ostvario je i Napoli koji je tek u drugom poluvremenu uspeo da ''slomi'' otpor Peskare - 3:0.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, ali je na samom početku drugog dela Inler doveo ''napolitance'' u vođstvo. Na 2:0 povisio je makedonski reprezentativac Goran Pandev u 58. minutu da bi konačan rezultat postavio Džemaili u 82. minutu.