PRIMERA: Vratio se Leo Mesi! (VIDEO)

Fudbaleri Barselone imali su puno muka sa Betisom, ali su na kraju ipak slavili rezultatom 4:2 posle sjajnih golova Argentinca. Katalonci polako mogu da planiraju slavlje povodom titule

• 0

Posle slabijeg prvog poluvremena, fudbaleri Barselone priredili su bolju igru i savladali, u utakmici 34. kola Primere, na svom stadionu, ekipu Betisa rezultatom 4:2.

Gosti su već u drugom minutu poveli posle lošeg ispucavanja Pinta, a onda je Martinez proigrao Pabona za 1:0. To vođstvo je trajalo samo sedam minuta, jer je posle asistencije Inijeste izjednačenje doneo glavom Aleksis Sančez.

Drugo vođstvo Betisa je usledilo u 43. minutu golom Igiebroa, pa se na pauzu otišlo sa prednošću gostiju, posle koje je Barsa zaigrala kako treba.

Novo izjednačenje usledilo je u 56. minutu, kada dobar centaršut Alveša konačno koristi David Vilja, kog je nedugo potom zamenio Leo Mesi.

Sjajnom Argentincu trebalo je svega tri minuta da postigne prelep gol iz slobodnjaka, a konačan rezultat postavlja u 71. minutu.

Četiri kola pre kraja Katalonci imaju 11 bodova više od Reala i šampionsko slavlje moglo bi da se desi već u narednom kolu kada gostuju Atletiku iz Madrida.

Fudbaleri Saragose pobedili su Rajo Valjekano sa 3:0 i značajno povećali svoje šanse u borbi za opstanak.

Sevilja je istim rezultatom bila bolja od Espanjola i koliko-toliko ostala u igri za plasman u Ligu Evrope. Prethodno, Majorka i Levante odigrali su nerešeno 1:1 (1:1), čime je klub sa Baleara ostao na dnu tabele.