PREMIJER: Čelsiju Liga šampiona, Lampardu rekord! (VIDEO)

Vezista "plavaca" sa dva gola u pobedi na gostovanju Aston Vili 2:1, postao najbolji strelac u istoriji kluba sa "Stamford bridža", koji je obezbedio minimum treće mesto na tabeli

• 0

Fudbaleri Čelsija savladali su kao gosti 2:1 Aston Vilu u prvom meču pretposlednjeg 37. kola Premijer lige. Sa dva gola najbolji igrač "plavaca" Frenk Lampard postao je klupski rekorder sa ukupno 203, prestigavši Bobija Tamblinga koji je zabeležio 202 gola. Čelsi se ovom pobedom učvrstio na trećem mestu i obezbedio direktan plasman u Ligu šampiona.

Domaćin je poveo preko Bentekea u 14 minutu, a kada su posle isključenja Ramireša u završnici prvog poluvremena ostali na terenu sa igračem više izgledalo je da će tim iz Birmingema i matematički obezbediti opstanak. Benteke je međutim u nnastavku, u 58. minutu zaradio i drugi žuti karton i i isključenje i snage su izjednačene, a Čelsiju je trebalo sano tri minuta da dođe do izjednačenja.

Osokoljeni izjednačenjem fudbaleri londonske ekipe nastavili su sa napadima i rezultat je bio pobedeonosni gol Lamparda u 88 minutu.

Posle Lampardovog pobedeonosnog gola i navijače Čelsija krenuli su da uleću u teren, pa su morali da intervenišu redari i policija. Nekako su ipak uspeli da održe red pa je meč normalno završen.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović, zamenio je povređenog kapitena Čelsija Džona Terija u 75. minutu.