BRAVO! Sestre Moldovan, Dragosavljević i Boltić osvojili zlata na Svetskom kupu!

Reprezentativke Srbije u kajaku osvojile najsjajnije odličje na takmičenju u Segedinu. Uroš Mirtjev i Nebojša Grujić su osvojili bronzu

• 3

Sjajne vesti stžu iz Segedina!

Reprezentativke Srbije u kajaku Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su zlatnu medalju u disciplini K-2 na 200 metara na Svetskom kupu.

Pored sestara Moldovan, sa zlatom oko vrata vraćaju se i kajakaši Marko Dragosavljević i Simo Boltić, koji su bili najbrži u discipline K-2 na 500 metara. Njihove kolege iz reprezentacije Uroš Mirtjev i Nebojša Grujić su osvojili bronzu u K-2 u trci na 200 metara.

Srbija je na takmičenju u Segedinu osvojila ukupno pet medalja. U subotu je muški četverac u sastavu Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić osvojio zlato na 1.000 metara, dok je Dalma Benedek-Ružičić trijumfovala u finalu trke na 500 metara.