"Tobdžije" za devet minuta Vigan poslali u Čempionšip

Vigan je odolevao do 63. minuta, a onda su Volkot, Podolski i Remzi, za devet minuta, "arhivirali" meč i zakucali tri poslednja eksera u kovčeg senzacionalnog pobednika FA kupa za konačnih 4:1

• 0

Fudbalerima Arsenala bilo je potrebno devet minuta da potpuno razbiju Vigan, ekipu koja je pre samo tri dana postala senzacionalni osvajač FA kupa. "Tobdžije" su sa 4:1 (1:1) pobedile tim koji će sledeće sezone igrati u Ligi Evrope, ali i drugom razredu ostrvskog fudbala.

Junak meča bio je Lukaš Podolski, strelac dva gola. Nemac je prvi put pogodio u 11. minutu, da bi sudiju da svira kraj poluvremena, preduhitrio Maloni, golom u poslednjim sekundama.

Vigan je odolevao do 63. minuta, a onda su Volkot, Podolski i Remzi, za devet minuta, "arhivirali" meč i zakucali tri poslednja eksera u kovčeg Vigana.